Dominik Rubáš
Hledat

O autorovi

Dominik Rubáš se narodil 3. dubna 1988 v Liberci a od narození žije v Českém Dubě v Podještědí. Po gymnáziu v Mnichově Hradišti vystudoval bakalářský studijní program Fyzika na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, kde získal titul Bc. Na navazující magisterské studium poté odešel na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde získal titul Mgr. v oboru Fyzická geografie a geoekologie. Ve své diplomové práci se zabýval bioklimatickými podmínkami ve městě Liberec. Bioklimatologii se věnuje i nyní - v rámci doktorského studia.

V současné době pracuje Dominik Rubáš jako učitel fyziky a matematiky v Základní škole Kobyly a jako geolog Geoparku Ralsko. Kromě toho se věnuje publikační činností a popularizaci přírodních věd - především geologie a geomorfologie. V roce 2012 vydal svoji první knížku s názvem Krásy neživé přírody v Podještědí, o které také pohovořil na 12 besedách především v Libereckém kraji. K tomu v současné době přispívá do regionálního sborníku Od Ještěda k Troskám, kde má zatím otištěné tři příspěvky. Dále publikuje např. v časopise Vesmír či Krásy Česka, v nedávné době mluvil o přírodních zajímavostech na Českodubsku ve dvou dílech televizního pořadu Toulavá kamera...

V roce 2014 vyšla další knížka tohoto autora, která se zabývá podzemní vodou a prameny v Podještědí. O tomto tématu prozatím autor pohovořil na besedách v Liberci, v Jablonci nad Nisou a v Českém Dubě.

více informací zde

 
© prameny.wobo.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma